Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

Najpiękniejsze święta w roczku!
Krok po kroczku... zbliżając się do tych najbardziej magicznych świąt w roku, uczniowie naszej szkoły - w ramach Projektu Tradycje świat Bożego Narodzenia, pod opieką: B. Mickiewicz, A. Walczyk i E. Zagaj - przygotowali szereg działań wprowadzając w świąteczny nastrój całą szkołę. Gdy na korytarzu stanęła wspaniała szopka, korytarze zostały przyozdobione świąteczną dekoracją, rozbłysły światełka na choince, to nadszedł czas na dalsze kroki...
Wspaniałą atmosferę tworzyła również muzyka kolęd i pastorałek przygotowana przez zespół muzyczny. A podczas karaoke najbardziej spodobało się wykonanie naszego księdza S.Bednarskiwgo.
Nastrój świąteczny tak się udzielił wszystkim, że do projektu dołączyli kolejni chętni m.in. grupa taneczna wykonała świąteczną zumbę, pod opieką K.Woźniak. W ramach fizyki pod opieką p. E. Mordarskiej wykonane zostały bardzo ciekawe prace na temat gwiazdy betlejemskiej. Na j. angielskim powstały nie tylko kartki, ale przede wszystkim niebanalne życzenia świąteczne, które z powodzeniem można wykorzystać. Nie obyło się również bez wspomnień „babcinych". Pamiętając o wspaniałym etnografie O. Kolbergu zrobiliśmy wystawę artefaktów kultury minionego XX wieku. Wiele osób po raz pierwszy mogło zobaczyć m.in. kołowrotek, tarę, gramofon i płyty winylowe z nagraniami kolęd, dawniejsze zabawki - prezenty pod choinkę, kartki świąteczne, lampy naftowe, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne i inne.
W bibliotece czekała na naszych czytelników miła niespodzianka wystawa - Boże Narodzenie w literaturze i sztuce, a także możliwość wypożyczenia nowo - zakupionych książek na święta.
W takim wzniosłym nastroju czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, był czasem nie tylko refleksji, ale i radości bycia z drugim człowiekiem. I niech te święta takie też będą pełne miłości i szczęścia!