ZNAK JAKOŚCI SZKOŁY 2015

14 stycznia 2015 r. opublikowano wyniki XVII Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych nasze Liceum znalazło się w najlepszej 50 w województwie łódzkim w kategorii: Licea Ogólnokształcące, zajmując 36 miejsce. Dodatkowo Fundacja Edukacyjna „Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Kleszczowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015". W rankingu z 2014 roku szkoła uplasowała się na 43 miejscu w województwie łódzkim, cieszy więc wzrost uzyskanej lokaty, co świadczy o sumiennej pracy całej społeczności szkolnej. W całej klasyfikacji brane były pod uwagę osiągnięcia szkoły w olimpiadach, wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.
W tym roku nasze technikum nie zostało uwzględnione, ponieważ corocznie Decyzją Kapituły ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2014 r. zdawało minimum 12 maturzystów. Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie w 2014 r. miało 9 absolwentów.