Pobyt klasy IIT w fabryce Fiata Auto Poland w Tychach
W dniu 15. 01. 2015r. uczniowie klasy IIT uczestniczyli w wycieczce do fabryki Fiat Auto Poland w Tychach. Możliwość zwiedzania tego obiektu pozwoliła unaocznić zwiedzającym poszczególne etapy budowy samochodu, począwszy od formowania poszycia i szkieletu. Po przybyciu do FAP zostaliśmy zaproszeni do sali kinowej na seans filmowy, który nakreślił rys historyczny oraz przyszłościowe perspektywy rozwoju FAP w Tychach. Po projekcji Panowie przewodnicy zaprowadzili zwiedzających do tłoczni oraz zapoznali z technikami uzyskiwania odpowiednich profili i kształtów, nadawanych arkuszom blach. Następnym etapem było zwiedzanie linii montażowej oraz spawalni, gdzie na szczególną uwagę zasługuje miejsce, w którym 18 robotów w jednym momencie wykonuje ogromną ilość zgrzewów. Zwiedzających zaznajomiono również z metodami lakierowania pojazdów w FAP. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Częstochowie – mieście, z którym szczególnie związany był patron naszej szkoły Jan Paweł II.