Klasa I TNT w „Gigantach Mocy"
W dniu 27 stycznia 2015r. klasa I technikum wybrała się na wycieczkę do Bełchatowa do „Gigantów Mocy". Uczniowie zwiedzili pierwszą w Polsce interaktywną ekspozycję, przedstawiającą proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Młodzież miała możliwość przeprowadzenia doświadczeń z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności, spacerowania po dnie morza i odwiedzenia lasu tropikalnego, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego. W ramach wycieczki uczniowie wzięli także udział w warsztatach edukacyjnych na temat odnawialnych źródeł energii oraz obejrzeli film, informujący o historii powstania węgla brunatnego oraz produkcji energii elektrycznej.