Etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy"
28 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy". Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały dwie uczennice Martyna Rybak z klasy II t i Beata Nagoda z klasy I a. Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy, a jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs ten jest elementem realizowanego w naszej szkole programu edukacyjnego , który przebiega pod hasłem „Kultura bezpieczeństwa".
W etapie regionalnym wzięło udział 54 uczniów z 28 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 35 pytań dotyczących zagadnień prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz udzielania pierwszej pomocy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a dziewczyny uzyskały 33 i 32 punkty na 35 możliwych. Życzymy powodzenia w następnym roku.