Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

17. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – 21 lutego 2015

21 lutego 1952 roku w Bangladeszu zginęło pięciu studentów. Brali udział w demonstracji, w której domagali się, by język bengalski stał się językiem urzędowym w ich kraju. Na pamiątkę tych wydarzeń UNESCO ustanowiło Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Umiejętność poprawnego wyrażania się jest oznaką kultury człowieka. Między innymi po tym, jak mówimy, oceniają nas inni. Warto dbać o to, by język, obok innych przymiotów, które posiadamy i o które zabiegamy, kształtował nasz wizerunek. Bez języka nie jesteśmy w stanie w pełni wyrażać siebie.
Jeśli masz problem językowy i nie potrafisz znaleźć odpowiedzi w dostępnych w szkole słownikach, możesz poszukać informacji na interesujący Cię temat lub samodzielnie zadać pytanie wybitnym językoznawcom, na przykład tutaj:

W wolnej chwili możesz zapoznać się z treścią: