ODKRYCIA - FESTIWAL MŁODYCH BADACZY. POLSKA EDYCJA KONKURSU PRAC MŁODYCH NAUKOWCÓW UNII EUROPEJSKIEJ (EUCYS) – WARSZAWA CENTRUM NAUKI KOPERNIK 20 – 22 MARCA 2015
W tym prestiżowym konkursie wzięła udział Karolina Sewerynek. Młodzi naukowcy prezentowali wyniki swoich badań z różnych dziedzin. Jury wyłoniło projekty, które będą reprezentować Polskę na międzynarodowych finałach w Mediolanie. Poziom konkursu jest bardzo wysoki – startują w nim prace wyróżnione na etapach ogólnopolskich olimpiad, prace naukowe napisane przez uczniów, które uzyskały pozytywne rekomendacje samodzielnego pracownika naukowego. Prace mogą być samodzielne lub zespołowe (2- 3 osoby); z nadesłanych wybieranych jest 20 najlepszych, które uczestniczą w eliminacjach podczas Festiwalu Młodych Badaczy. Jury wybiera 9 najlepszych prac, których autorzy otrzymują tytuł laureata.
Dlaczego warto startować w takim konkursie?
Udział w konkursie to ważne doświadczenie. Młodzi ludzie mogą się poznawać nawzajem, wymieniać doświadczeniami, poznają wybitnych naukowców. Być może to z nimi podejmą współpracę w przyszłości. Uczą się jak ważna jest integracja różnych dziedzin nauki, współpraca. Dodatkowo Laureaci Polskiej Edycji EUCYS uzyskują wstęp na studia na dowolnym kierunku oraz nagrody pieniężne. Wydaje Ci się, że nie masz szans, że wszystko już zostało odkryte, że tylko w laboratorium można zrobić coś ciekawego? To nieprawda. Jest jeszcze dużo do zbadania i odkrycia. I jeśli tylko jesteś kreatywny, to aby dostać się do konkursu może wystarczyć... linijka, wentylator i stoper - jak w przypadku Karoliny. Czekamy na Wasze pomysły.
Karolinie gratulujemy udziału w Festiwalu Młodych Naukowców i mamy nadzieję, że jej sukces stanie się inspiracją dla następnych uczniów.