Klasa I TNT i II TNT na Politechnice Łódzkiej
W dniu 31 marca 2015r. klasa I oraz II technikum wybrała się na wycieczkę do Łodzi na Politechnikę Łódzką.
Podczas wyjazdu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia dwóch laboratoriów na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ oraz jednego laboratorium na Wydziale Mechanicznym. Wśród odwiedzonych pracowni znalazły się: laboratorium generacji rozproszonej w Instytucie Elektroenergetyki, laboratorium systemów automatyki budynkowej w Katedrze Aparatów Elektrycznych oraz laboratorium robotyki. Wyjazd pozwolił na przybliżenie uczniom najnowszych rozwiązań technologicznych z zagadnień, które poruszane są na zajęciach szkolnych. Uczniowie zapoznali się z budową i zasadą funkcjonowania mikrosystemu elektroenergetycznego, w skład którego wchodzą takie urządzenia jak: panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, mikroturbina gazowa, ogniwa wodorowe oraz systemy magazynowania energii np. superkondensatory, koło zamachowe i baterie akumulatorów. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z zaawansowanymi systemami zarządzania budynkami. Systemy te pozwalają na poprawę efektywności energetycznej budynków przy uwzględnianiu kryteriów komfortu oraz bezpieczeństwa.