Relacja z Dnia Otwartego szkoły
Dzień otwarty szkoły to wyjątkowa okazja do zapoznania się z proponowaną przez nas ofertą edukacyjną na rok szkolny 2015/2016 oraz zasadami rekrutacji. To także możliwość zwiedzania naszych klasopracowni, obiektów sportowych, biblioteki i internatu, a także porozmawiania z uczniami i nauczycielami naszej placówki. 1 kwietnia, i to nie żart, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie zorganizowano już po raz kolejny Dzień Otwarty. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom. W programie dnia swoją ofertę zaprezentowali nauczyciele i uczniowie. Można było wziąć udział w rozgrywkach sportowych, prezentacjach, konkursach oraz zajęciach mechatronicznych prowadzonych w nowocześnie wyposażonych pracowniach. Najbardziej widowiskowe prezentacje doświadczeń naukowych można było zobaczyć w pracowniach biologicznej, chemicznej i fizycznej. Pierwsza pomoc przedmedyczna przeprowadzana była wspólnie z absolwentami naszej szkoły. Tradycyjnie już w auli Solparku odbyło się przedstawienie niemieckojęzyczne pt. Hansel und Gretel przygotowane przez naszych uczniów. O rekrutacji i profilach poszczególnych klas informowało stanowisko w dolnym hallu szkoły – tam uczniowie i ich rodzice na bieżąco mogli zapytać o wszystkie sprawy związane z nauką w naszej szkole. W pracowniach przedmiotowych nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat możliwości, jakie daje nauka w klasach o konkretnym profilu. Zwiedzanie szkoły umilały popisy taneczne, wokalne, a także występ zespołu muzycznego, w skład którego wchodzą uczniowie technikum. Po wielu atrakcjach można było odpocząć i posilić się w kawiarence.
Pomimo dość kiepskiej pogody nie narzekaliśmy na brak zainteresowania ze strony gimnazjalistów, przeciwnie – tego dnia odwiedziło naszą szkołę naprawdę sporo uczniów wraz z rodzicami. Cieszymy się, że przybyli również nasi absolwenci.
Dzięki współpracy wielu nauczycieli i uczniów ZSP rzetelnie zaprezentował swoje atuty. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.