START DO KARIERY
Młodzież Technikum Nowoczesnych Technologii bierze odział w projekcie „Strat do Kariery". Jest to akcja skierowana do uczniów klas technikum, jej celem jest aktywizacja zawodowa poprzez dostarczenie wiedzy potrzebnej przy poruszaniu się po rynku pracy oraz do podejmowania świadomych decyzji zawodowych. Do projektu powstała platforma internetowa Start do kariery. Zachęcamy do jej odwiedzenia – znajdziecie wiele przydatnych informacji i praktycznych wskazówek potrzebnych przy poszukiwaniu i wyborze pracy. Patronat honorowy nad akcją pełni Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Fundacja Rozwoju Systemu Oświaty. Na zajęciach warsztatowych, które odbyły się 10 kwietnia uczniowie zdobyli wiedzę jak założyć własną działalność gospodarczą. Po spotkaniu w czasie dyżuru pani reprezentująca projekt udzielała szczegółowych wyjaśnień na pytania zadawane przez uczniów.