Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

Żonkile
W naszej szkole została zorganizowana akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile". W 2015 roku obchodzimy 72 rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, które było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie. Akcja przyjęła nazwę „Żonkile", ze względu na postać Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej. W każdą rocznicę powstania składał on pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie bukiet żółtych kwiatów, często były to właśnie żonkile. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Tę tradycję kontynuuje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, rozdając podczas obchodów 72 rocznicy powstania tysiące papierowych kwiatów. Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji, by upamiętnić bohaterów z 1943 r., którzy stanęli do walki o ludzką godność i którzy są częścią naszej wspólnej historii. W związku z tym, uczniowie klasy II a przygotowali, a następnie rozdawali papierowe żonkile wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły.