Wycieczka „Śladami Jana Pawła II"
W dniu 1 czerwca, zgodnie z coroczną tradycją szkoły, uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce „Śladami Jana Pawła II". Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach oraz spacer po wadowickim rynku, połączony z degustacją „papieskich kremówek". Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, związanego z życiem i działalnością św. siostry Faustyny Kowalskiej, propagatorki kultu Bożego Miłosierdzia oraz do znajdującego się w sąsiedztwie Łagiewnik Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Jest to najważniejszy w Polsce i na świecie ośrodek żywej pamięci osoby i dzieła Papieża Polaka, to duchowy kościół św. Jana Pawła II, wotum dziękczynne narodu polskiego oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którym bliska była osoba i dzieło Jana Pawła II bez względu na ich narodowość i wyznanie. Ostatnim punktem wycieczki było Stare Miasto w Krakowie, gdzie zwiedziliśmy Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza oraz udaliśmy się do Sukiennic, gdzie można było nabyć różne pamiątki i rękodzieła.