Projekt unijny "Integracja przemysłu i edukacji - szansą dla
absolwentów szkół zawodowych"
8 czerwca 2015 r. w sali obrad Urzędu Miasta Łódź, pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz wraz z uczniami klasy III i IV technikum uczestniczyła w konferencji podsumowujacej projekt unijny realizowany w naszej szkole od 2014 r. we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz firmą Festo. Celem projektu było zwiąkszenie jakości ofert i konkurencyjności 12 techników z województwa łódzkiego w obszarze organizacji i zarzadzania produkcją oraz wzmocnienie kompetencji kluczowych uczniów. 38 uczniów uczestniczących w  projektycie odbyło 56 godzin szkolenia teoretycznego, 64 godz. zajęć praktycznych i 2 godz. doradztwa zawodowego. 30 najlepszych uczestników (288 uczestników) wzięło udział w płatnych stażach zawodowych. Laureatem i stażystą z naszej szkoły został Janusz Koryciński z klasy IV t - tegoroczny absolwent. Dzięki temu projektowi absolwenci naszego technikum będą mogli przedstawić potencjalnemu pracodawcy certyfikat w zakresie zarządzania produkcją, dzięki któremu stają się konkurencyjni na rynku pracy, co otworzy im także drogę do szybkiego osiągania kolejnych szczebli awansu na stanowiska kierownicze.