„VIII miejsce w Polsce wywalczyli nasi uczniowie
w FINALE CENTRALNYM „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE 2015"
10 czerwca 2015 r. w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych rozpoczął się Finał Centralny XXXVIII Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze 2015". Przedsięwzięcie zorganizowane jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej, a bezpośrednio realizowane przez Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-Turystyka-Obronność".
W ceremonii otwarcia udział wzięli zastępca Komendanta CS SP ppłk Włodzimierz Pigoń, wiceprezes Wojskowego Stowarzyszenia SPORT - TURYSTYKA – OBRONNOŚĆ ppłk rez. Jerzy Kufel oraz zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Krzysztof Rembowski.
"Witam Was w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych. Jako zwycięzcy eliminacji wojewódzkich przybyliście do Koszalina zmierzyć się z podobnymi do Was – najlepszymi z najlepszych. Umożliwiamy Wam skonfrontowanie swojej sprawności fizycznej, zdolności strzeleckich i umiejętności ruchowych w swoistej wojskowej rywalizacji. Dzięki temu wszyscy uczymy się pokory, szacunku dla drugiego człowieka, jak również radości w pokonywaniu przeszkód, zdobywając jak najlepsze wyniki. Życzę Wam dobrej zabawy i sprzyjającej zawodom atmosfery fair play. Niechaj zwyciężają najlepsi!" - powiedział ppłk Włodzimierz Pigoń.
Do finału Zawodów Sportowo-Obronnych "Sprawni jak żołnierze" przystąpiło 26 drużyn reprezentujących 13 województw.
Uczniowie ZSP Kleszczów w kategorii dziewcząt i chłopców reprezentowali województwo łódzkie i zasłużyli na wielkie brawa, a są to :
Martyna Szmigielska            Łukasz Danielski
Julia Derek                          Dominik Stępień