Klasa I TNT w Elektrowni Wiatrowej Kamieńsk
W dniu 17 czerwca 2015 odbył się wyjazd naukowo-techniczny uczniów klasy ITNT do Elektrowni Wiatrowej Kamieńsk. Elektrownia Kamieńsk zlokalizowana jest na Górze Kamieńsk i jest jedną z najnowocześniejszych instalacji tego typu w Polsce. Składa się z 15 turbin wiatrowych, produkcji niemieckiej firmy Enercon GmbH, o mocy 2 MW każda. Łączna moc szczytowa elektrowni wynosi 30 MW. W trakcie wyjazdu uczniowie spotkali się dr inż. Bogusławem Terleckim, przedstawicielem PGE Energia Odnawialna S.A. Uczniowie mieli możliwość poznania historii budowy elektrowni, jej parametrów technicznych, zagadnień związanych z obsługą i serwisem nowoczesnych turbin wiatrowych.
Wyjazd miał na celu propagowanie wiedzy z zakresu wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, ochrony środowiska oraz uwarunkowań prawnych dotyczących tzw. zielonych certyfikatów.