Profilaktyka uzależnień w szkole – zagrożenia związane z „dopalaczami”
11 września w piątek w naszej szkole odbyły się profilaktyczne spotkania dla młodzieży i rodziców dotyczące zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy i narkotyków w ramach kampanii społecznej „Dopalacze kradną życie”. Prelegentem był pan Jacek Wrona - były komisarz Policji, od wielu lat pracujący w pionie d/w z przestępczością narkotykową. Pracował m.in. w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji w Warszawie. Był wykładowcą Instytutu Służb Zwalczających Przestępczość Kryminalną Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Obecnie jest biegłym sądowym w zakresie kryminologii przestępczości narkotykowej, slangu narkotykowego i przestępczego oraz autorem wielu publikacji specjalistycznych z zakresu narkomanii i przestępczości narkotykowej. Tematyka spotkania z młodzieżą dotyczyła dostarczenia podstawowych informacji na temat "dopalaczy" oraz zagrożeń wynikających z ich używania. Dopełnieniem zajęć z uczniami było spotkania z rodzicami. Chodziło o zwrócenie uwagi rodziców na ogromne zagrożenie jakim są „dopalacze” oraz pozyskanie ich jako koalicjantów szkoły w chronieniu dzieci i młodzieży przed szkodami wynikającymi z używania środków psychoaktywnych.