Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

Szkolenie zawodowe w Hiszpanii
W dniach 11-25 lipca 2015 r. uczniowie klasy III TNT Adrian Binek i Tomek Ławski wraz z nauczycielem p. Sławkiem Barańskim odbyli dodatkowe praktyki zawodowe w Hiszpanii w firmie SOME S.A. będącej producentem podzespołów dla branży motoryzacyjnej. Wyjazd do Saint Quirze de Besora (gdzie mieści się siedziba firmy) został bardzo dobrze przygotowany przez pracowników działu HR firmy.
Pracowaliśmy w działach firmy zajmujących się utrzymaniem ruchu oraz kontroli jakości. Oprócz macierzystego zakładu firmy uczniowie zapoznali się z pracą w firmie MATRIX, specjalizującej się w produkcji form wtryskowych i tłoczników.
Saint Quirze to małe, malowniczo położone na przedgórzu Pirenejów miasteczko. Po pracy był czas na zwiedzanie najbliższej okolicy, a także i na dłuższe wypady nad morze. W Barcelonie, do której łatwo można było dostać się pociągiem, oprócz wielu turystycznych atrakcji, największym powodzeniem w upalne lato cieszyła się wielokilometrowa, piaszczysta plaża.
Dwa tygodnie spędzone w Hiszpanii minęły bardzo szybko, powrót do Polski również został doskonale zorganizowany przez firmę SOME. Wróciliśmy z praktyk z wieloma niezapomnianymi wrażeniami. Dziękujemy pani Małgorzacie Kwarciak z firmy SOME za współpracę i już czekamy na wyjazd za rok. Wszystkich zachęcamy natomiast do nauki języka hiszpańskiego, który został specjalnie przygotowany dla uczniów technikum.