Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

Wycieczka do FAMOT Pleszew S. A.
W dniu 08.10.2015 r. uczniowie klasy III Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do fabryki obrabiarek „FAMOT" S.A. w Pleszewie. FAMOT to największa w Polsce firma produkująca obrabiarki CNC. Jest jednym z ponad dwudziestu, zlokalizowanych na całym świecie zakładów produkcyjnych koncernu DMG/MORI. Młodzież poznała nowoczesne procesy technologiczne obróbki i montażu potokowego jak i stacjonarnego występujące przy produkcji obrabiarek sterowanych numerycznie. Uczniowie mogli zaobserwować pracę maszyn na wydziale produkcji podzespołów, pracę na wydziałach narzędziowni i kontroli oraz zwrócić uwagę na organizację produkcji. W zakładzie pracy zwiedzający zapoznali się z transportem wewnętrznym oraz przepływem informacji między stanowiskami. Uczniowie uzyskali również informację o możliwości odbycia praktyk w zakładzie pracy i terminach składania odpowiednich dokumentów w tym celu.