Wycieczka do Warszawy
W dniu 21. 10. 2015 r. uczniowie klasy I a, I b oraz III t uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Katyńskie, mieszczące się w Kaponierze Cytadeli Warszawskiej. W Muzeum pod kierunkiem przewodników młodzież mogła przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii – zbrodni katyńskiej. Na dwóch poziomach ekspozycyjnych są tam prezentowane artefakty wydobyte z mogił katyńskich, opowiadana jest historia zbrodni i walki o jej prawdziwe przedstawianie. Uczniowie po obejrzeniu ekspozycji wyszli z budynku Muzeum i Aleją Nieobecnych przeszli do Epitafium Katyńskiego, z którego na Plac prowadzą monumentalne schody tzw. propyleje.
Kolejnym punktem wycieczki było „najszczęśliwsze miejsce w Warszawie", czyli Łazienki Królewskie. Pomimo deszczowej pogody, uczestnikom wycieczki udało się odpocząć obserwując przyrodę w historycznych ogrodach oraz zwiedzić Pałac na Wodzie i poznać wiele ciekawych historii z czasów sięgających panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.