Współpraca z japońską szkołą średnią
Od listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły mają możliwość korespondencji mailowej z uczniami japońskiej szkoły średniej. Szkoła ta znajduje się w mieście Yokohama. Uczęszczają do niej tylko chłopcy w wieku 17-18 lat. Korespondencja mailowa odbywa się w języku niemieckim. Uczniowie mają możliwość poznania japońskiej kultury, tradycji, historii oraz dnia codziennego Japonii. W nawiązaniu współpracy pomógł Dr Michael Schart, niemiecki wykładowca mieszkający od kilkunastu lat w Tokio. Dr Michael Schart wykłada język niemiecki na Uniwersytecie w Tokio oraz prowadzi z ramienia Instytutu Goethego warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka niemieckiego na całym świecie, również w Polsce.
W przypadku zainteresowania kontaktem z japońskimi rówieśnikami należy zgłosić się do nauczyciela języka niemieckiego Pana Adama Grodka.