Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski zakończył obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole. Uroczystość poprowadzili Oliwia Rozpędowska i Filip Tokarski i to dzięki nim nasi uczestnicy czuli się na scenie wyśmienicie. Do konkursu przystąpiło 15 śmiałków z klas pierwszych i drugich. Prezentowane przez nich utwory, spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności i dużym uznaniem jury.
Jury w składzie : Ewa Sieradzka , Ewa Zagaj, Agnieszka Kukieła, Aneta Walczyk, Barbara Mickiewicz miało trudne zadanie z wyborem laureata, gdyż poziom był wysoki i wyrównany.
Jednakże po burzliwych obradach I nagrodę jury przyznało Aleksandrze Radoń z utworem..... , a że był to słuszny wybór niech zaświadczy również nagroda jaką otrzymała od publiczności.
W tym roku po raz pierwszy mieliśmy nową kategorię – poezji śpiewanej, w której I nagrodę zdobyła Oliwia Piechura przypominając nam utwór z kabaretu Starszych Panów.
Gościem specjalnym konkursu był Jacek Świniarski, nauczyciel technologii i konstrukcji mechanicznych. W Jego popisowym wykonaniu usłyszeliśmy mądre ale i zarazem zabawne bajki Ignacego Krasickiego. Jeszcze raz brawo Panie Profesorze!
Wszystkim Laureatom i Uczestnikom tegorocznego konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział! Wasze prezentacje były bardzo ciekawe. To dzięki Wam mogliśmy zachwycać się i wzruszać poezją oraz prozą. Duże zainteresowanie, jakim cieszył się konkurs udowodniło, że literatura nie jest Wam obca.
Podziękowania kieruję również do szacownego jury i naszego wspaniałego Gościa.
Wszystkich tych, dla których poezja jest bliska sercu a rywalizacja bodźcem do działania, zachęcamy do wzięcia udziału za rok!
Poezja jest światem przeżyć i refleksji.
Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów...
(/Ks. Jan Twardowski)