II i VI miejsce w VII Bełchatowskich Manewrach Grup Przedmedycznych
W piątek 13 listopda 2015 roku odbyła się VII już edycja manewrów ratowniczych, które rokrocznie organizowane są pod hasłem „Pierwsza pomoc na co dzień w domu i na drodze”. Manewry miały na celu propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Była to również była dobra okazja do zintegrowania osób interesujących się tematyką pierwszej pomocy oraz możliwość skonfrontowania swoich umiejętności związanych z tą dziedziną ratownictwa.
Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny pod opieką pana Piotra Szczepaniaka w składzie: Drużyna I Wiktoria Ochocka, Roksana Freus, Anna Kin, Magdalena Grzesiak.
Drużyna II – Wiktoria Pikus, Klaudia Zielińska, Kamila Frach, Anna Piwowarczyk.
Uczennice brały udział w wykładach na temat udzielania pierwszej pomocy na polu walki, dopalaczy i środków odurzających a także próbowały swych sił we wcześniej przygotowanych pozoracjach i różnego typu realistycznych scenkach sytuacyjnych.
Dla młodzieży była to dobra lekcja, która pokazała, że właśnie od pierwszej pomocy jakiej powinniśmy udzielić poszkodowanemu zależy ludzkie zdrowie i życie.
Powinniśmy zatem być świadomi, że znajomość tych zasad jest niezbędna.