ZAJĘCIA NA POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ
W dniu 15.12.2015 r. uczniowie klasy III TNT uczestniczyli w zajęciach na Politechnice Łódzkiej. Grupa uczniów brała udział w autoryzowanym szkoleniu z zakresu integracji systemów zarządzania zasobami energetycznymi budynków w Katedrze Aparatów Elektrycznych PŁ. Zajęcia prowadził dr inż. Marek Pawłowski. Uczniowie poznali podstawowe zasady projektowania systemów automatyki w nowoczesnych, inteligentnych budynkach. W ramach zajęć uczniowie projektowali sceny świetlne oraz sterowanie urządzeń poprzez układy przekaźnikowe. Uczniowie odbyli również zajęcia w laboratorium pomiarów instalacji elektrycznych, które poprowadził dr inż. Artur Szczęsny. Zajęcia te były ostatnią szansą na powtórzenie i utrwalenie materiału przed egzaminem sprawdzającym kwalifikacje z zakresu eksploatacji instalacji i sieci elektroenergetycznych ("uprawnienia SEP").
Na koniec klasa IIITNT miała możliwość, pod kierunkiem dr inż Sławomira Barańskiego, zwiedzenia Centrum Technologii Informatycznych.