Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole
Wielkie przygotowania w naszej szkole do Świąt Bożego Narodzenia prowadzone metodą projektu rozpoczęły się w listopadzie 2015r. Ich celem było przybliżenie uczniom tradycji i zwyczajów związanych ze świętami, które zajmują szczególne miejsce w naszych domach. Zaczęliśmy od wykonania kartek z życzeniami świątecznymi, które następnie zostały wysłane do różnych instytucji współpracujących ze szkołą.

W tym samym czasie został ogłoszony konkurs na kartkę świąteczną w języku niemieckim. Jego rozstrzygnięcie miało miejsce w drugim tygodniu grudnia. Ze zwycięskich i wyróżnionych prac powstała wystawa, którą można oglądać na korytarzu szkoły.

Kolejnym etapem były prace nad różnymi ozdobami świątecznymi (np. choinki z makaronu, bombki, łańcuchy i gwiazdy z papieru, witraże) i szopek betlejemskich. Wykonane przez uczniów prace zostały zaprezentowane w formie przygotowanej wystawy i dekoracji szkoły.

Kolejne dwie wystawy, które powstały, i które można podziwiać na korytarzach naszej szkoły to „ Święta Bożego Narodzenia w PRL-u”

oraz „Gwiazda betlejemska w ujęciu naukowym”.

Podczas, gdy jedni uczniowie zajmowali się pracami plastycznymi, wystawami, pieczeniem ciastek i dekoracją szkoły, drudzy rozpoczęli pracę nad filmem reportażowym o tradycjach świątecznych w domach naszej szkolnej i kleszczowskiej społeczności. Efekt ich pracy został przedstawiony 22 grudnia podczas akademii i jasełek.

Do jasełek uczniowie przygotowywali się od listopada. Pierwszym krokiem było opracowanie scenariusza oraz dobór aktorów, który poszedł sprawnie, gdyż w naszej szkole nie brakuje utalentowanych uczniów. Następnie, aktorzy pod okiem swojego opiekuna rozpoczęli intensywne próby.
Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia był niezwykle pracowity. Klasy i nauczyciele ćwiczyli śpiewanie kolęd na „Konkurs Kolęd i Pastorałek”, kończyli dekoracje szkoły, montaż filmu, przygotowali wystawę książek „ Książki pod choinkę” – nowości w bibliotece – które warto nie tylko wypożyczyć i przeczytać ale i zakupić jako prezent dla bliskiej osoby. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zostanie powtórzona jeszcze przed feriami.

Finał naszej pracy nastąpił 22 grudnia 2015 r. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia w ramach, której uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie obejrzeli jasełka, film na temat tradycji bożonarodzeniowych i wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „ Kolęd i pastorałek”. Całość dopełniły podkłady muzyczne, przygotowane wcześniej dekoracje oraz wspólne dzielenie się opłatkiem.

Publiczność gromkimi brawami doceniła ciekawy i wyjątkowy przekaz treści bożonarodzeniowych w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Akademia oraz klasowe wigilie, które odbyły się zaraz po jej zakończeniu, wprowadziły społeczność szkolną w przepiękny nastrój świąteczny.