I to wszystko po niemiecku? Oczywiście
Język niemiecki - choć stracił ostatnio na popularności - w naszej szkole jest go ciągle dużo. Uczniowie poznają go nie tylko ze szkolnej ławki. Po wizycie w kinie studyjnym na komedii „Frau Müller muss weg” przyszedł czas na nagrywanie własnych filmików, czyli na lekcję multimedialną. Uczniowie klas drugich postarali się przedstawić zalety naszej szkoły w sposób wesoły i atrakcyjny. Wykorzystali do tego poznane na lekcji czasowniki modalne. I to wszystko oczywiście w języku niemieckim.

W grudniu został przeprowadzony szkolny konkurs bożonarodzeniowy „Rund um Weihnachten”. Konkurs składał się z dwóch etapów i był przeznaczony dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadaniem pierwszego etapu było wykonanie kartki bożonarodzeniowej
z życzeniami w języku niemieckim. Drugi etap to rozwiązanie testu, który tematycznie związany był ze świętami. Uczestnicy opisywali jak przygotowują się do świąt, jak i z kim je spędzają- wszystko oczywiście w języku niemieckim. W konkursie zwyciężyli: I miejsce: Oliwia Rozpędowska, II miejsce: Aleksandra Radoń, III miejsce: Magdalena Grzesiak.

Uczniowie w roli nauczyciela? Tak. Mają oni możliwość zamienić się miejscami i chociaż raz spróbować swoich sił stojąc przy tablicy
i przekazując wiedzę swoim rówieśnikom. Prowadzący uczeń ustala
z nauczycielem tematykę zajęć, samodzielnie przygotowuje przebieg lekcji i materiały potrzebne do jej realizacji. Zadaniem ucznia prowadzącego nie jest wygłoszenie referatu, lecz zorganizowanie zajęć tak, aby pozostali uczniowie byli maksymalnie aktywni.
Czy im się to udaje? Zobaczcie sami.