Hity dekady czyli V Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
9 lutego 2016 r. już po raz piąty odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Aula Solparku rozbrzmiała przebojami ostatniej dekady w wykonaniu utalentowanych artystów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 54 uczestników ze szkół w Kleszczowie, Radomsku, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Zelowie, Sulmierzycach, Pajęcznie, Klukach, Dobryszycach, Nowej Brzeźnicy, Pławnie, Rząśni, Strzałkowie, Rozprzy, Trębaczewie, Gorzkowicach, Woli Wiązowej. Ze względu na dużą konkurencję, wysokie umiejętności wokalne i językowe uczestników, jury stanęło przed trudnym zadaniem wyboru najlepszych z najlepszych. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.
Szkoły gimnazjalne
I miejsce – Sandra Aleksanderek (Gimnazjum w Rząśni)
II miejsce – Julia Walaszczyk (Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy)
III miejsce – Wiktoria Ziemba (Gimnazjum w Gorzkowicach)
III miejsce – Julia Dalkiewicz (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 4 w Radomsku)
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – Wiktoria Domagała (Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku)
II miejsce – Patrycja Sikora (III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim)
III miejsce – Dominik Kaźmierski (Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie)
Oprócz wysłuchania dużej dawki dobrej muzyki uczestnicy, opiekunowie i wszyscy goście mogli wziąć udział w quizie muzycznym, wspólnym śpiewaniu przebojów oraz skosztować pysznych wypieków w kawiarence językowej, a to wszystko dzięki zaangażowaniu uczniów klas IIa i IIt.
Wszystkim wykonawcom i opiekunom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę, a panu S. Chojnowskiemu Wótowi Gminy Kleszczów, pani dyrektor Agnieszce Nagoda-Gębicz oraz Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród. Zapraszamy za rok!