Warsztaty szkoleniowe
11 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ze szkoleniowcem, Gerardem Przybytniakiem. Jest to osoba, która prowadziła przeróżne zajęcia z młodzieżą, jak również konsultacje z politykami czy prezenterami telewizyjnymi. Pan Gerard współpracuje również z teatrami warszawskimi, pracuje też jako mim, dlatego też mowa ciała w jego pracy jest bardzo ważna, jak również autoprezentacja, gdyż występy publiczne nie są mu obce. Klasy I LO i I TNT podczas zajęć poznali ważność komunikacji, zarówno tej werbalnej, ale przede wszystkim niewerbalnej. Za pomocą kilku ćwiczeń dowiedzieli się, że to jak się czujemy oraz to jakie emocje odczuwamy w stosunku do innych ma wpływ głównie na nasze samopoczucie. Zarówno fakt, że sami myślimy o sobie źle czy o innych to sami siebie osłabiamy. Warsztatowiec pokazał jak ważna w kontaktach międzyludzkich jest mowa ciała i nasze myśli.

"Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter, bo staje się twoim przeznaczeniem.”
Lao Tze

Klasy maturalne poznały sekrety autoprezentacji. Większą część warsztatów odbyli na przeróżnych ćwiczeniach, które miały z jednej strony zmniejszyć stres podczas wystąpień publicznych jak również sprawić, aby osoba prezentująca się pokazała najlepiej swoje zasoby i pokazała, że zasługują na dobrą ocenę , dobrą pracę, etc. Uczniowie odgrywali scenki, które przekazały praktyczną wiedzę na temat autoprezentacji.