Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

Etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy"
1 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy". Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały dwie uczennice: Beata Nagoda z klasy II a i Martyna Rybak z klasy III t. Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy, a jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W etapie regionalnym wzięło udział 60 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 35 pytań dotyczących zagadnień prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz udzielania pierwszej pomocy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a dziewczyny uzyskały 34 i 35 punktów na 35 możliwych. Martyna która w całości poprawnie rozwiązała test wzięła udział w dogrywce razem z sześcioma innymi osobami, w której zdobyła 13 punktów na 15 możliwych. Dziewczyny zapowiadają, że w następnym roku „centrala” będzie ich. Trzymamy za słowo i życzymy powodzenia.