Dzień języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum
2 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie odbył się Dzień Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych. Uczestniczyli w nim uczniowie szkoły podstawowej z Kleszczowa, Łękińska, Gorzędowa, Gomunic oraz Gimnazjum w Kleszczowie. Zorganizowane zostały dla nich warsztaty językowe, w trakcie których poprzez gry i zabawy mogli poznawać język niemiecki. Dyrektorzy, nauczyciele języka niemieckiego powyższych szkół spotkali się natomiast z niemieckim ekspertem ds. nauczania i metodyki języka niemieckiego, Panem Christophem Mohr, z ramienia Instytutu Goethego w Warszawie. Instytut Goethego jest niemiecką organizacją pozarządową działającą z upoważnienia Rządu Republiki Federalnej Niemiec w ponad 100 krajach na świecie. W Polsce ma on swoją siedzibę w Warszawie, Krakowie oraz liczne centra egzaminacyjne w większych miastach (Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice). Pan Christoph Mohr przedstawił zakres działań Instytutu: kursy i egzaminy językowe, oferta kulturalna oraz przekazywanie wizerunku współczesnych Niemiec. Z oferty Instytutu mogą skorzystać dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie wszystkich typów szkół (stypendia zagraniczne, warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka niemieckiego w Polsce i Niemczech, konkursy i projekty językowe). Pan Christoph Mohr był pod ogromnym wrażeniem naszej szkoły oraz umiejętności językowych uczniów Liceum, którzy prowadzili warsztaty z młodszymi kolegami i koleżankami. Wyraził również zainteresowanie dalszą współpracą z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.