Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

Dzień Liczby Pi
Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca z uwagi na amerykańską pisownię daty - 3.14. Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Alberta Einsteina i polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego. Pierwszy raz świętowano go w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. W dniu 14 marca 2016 r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Liczby Pi. W ramach obchodów uczniowie klas Ia, IIa z grupy matematycznej wraz z nauczycielami matematyki zrobili gazetkę związaną z liczbą Pi i Dniem Matematyki, upiekli pyszne babeczki i ciasteczka, na których widniała liczba Pi, przygotowali dekorację klasy matematycznej oraz zorganizowali i przeprowadzili konkurs pod hasłem „Dzień liczby Pi". W konkursie uczestniczyły cztery czteroosobowe drużyny złożone z uczniów Gimnazjum w Kleszczowie. W konkursie uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą matematyczną, rozwiązując zadania związane z liczbą Pi oraz pomysłowością, podając "Pi - wyrazy", czyli takie, w których jest ukryte pi. Zawody przebiegały w miłej i zabawnej atmosferze. Humanistyczne spojrzenie na liczbę Pi przybliżyły nam Kinga Rabenda i Ola Radoń recytując wiersze o tej znanej liczbie. Atrakcją imprezy był występ wokalny ucznia klasy III TNT Dominika Kaźmierskiego.
Dzień ten był okazją do dobrej zabawy oraz oswojenia uczniów z matematyką.