Wielkanoc w naszej szkole
Święta Wielkanocne to czas szczególny w tradycji polskiej. W związku z tym, postanowiliśmy w sposób szczególny, poprzez pracę metodą projektu edukacyjnego, zebrać i poznać zwyczaje związane z obchodami Wielkanocy w Polsce.
Uczniowie w ramach zajęć historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze, języka polskiego i zajęć w internacie z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizowania projektu. Efektem są samodzielnie wykonane palmy wielkanocne, pisanki, kartki z życzeniami, stół wielkanocny , dekoracje wielkanocne, koszyczki wielkanocne. Uczniowie przygotowali również wystawy: „Wielkanoc na starych pocztówkach”, „Wielkanoc dawniej” oraz „Wielkanoc w literaturze i sztuce”.
Realizacja projektu wprowadziła społeczność szkolną w wiosenny nastrój świąteczny.