Wycieczka przedmiotowa na Automatikon
02 marca 2015 r. uczniowie Technikum Nowoczesnych Technologii ZSP w Kleszczowie wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Celem głównym wycieczki było zwiedzanie ekspozycji oraz udział w seminariach w ramach międzynarodowych targów AUTOMATICON 2016. Targi AUTOMATICON to największe, organizowane od 21 lat w Polsce, profesjonalne forum, na którym spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy szeroko rozumianej automatyki przemysłowej. Impreza jest licznie odwiedzana przez specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych jak również jest bogatym źródłem informacji dla projektantów oraz integratorów systemów. Zakres tematyczny targów to m.in.:

• aparatura kontrolno-pomiarowa i elementy automatyki,
• automatyzacja,
• robotyzacja,
• napędy,
• elektronika przemysłowa,
• laboratoryjna aparatura pomiarowa do celów przemysłowych, naukowych i dydaktycznych.

W ramach targów organizowane są też seminaria, prowadzone przez przedstawicieli firm oraz placówek naukowych z całego świata. Uczniowie naszego technikum uczestniczyli w wybranych przez siebie seminariach, m.in. na temat: „Rozwiązania Motion Control – napędy inżynierskie i sterowniki technologiczne – rozwiązania aplikacyjne różnych producentów w aplikacjach SIMLOGIC, czy „Technika napędowa i aparatura firmy EATON w projektowaniu rozwiązań automatyki, układów sterowania, bezpieczeństwa oraz w zadaniach diagnostyki i serwisu maszyn”. Ważnym elementem seminarium była możliwość zadawania pytań oraz dyskusja z osobami prowadzącymi wykład.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z profilem danej firmy, dokładnego zgłębienia rozwiązań technicznych oraz uzyskania (na miejscu) odpowiedzi na nurtujące pytania.
Targi AUTOMATICON są również znakomitą okazją do spróbowania swoich sił w różnych konkursach dla odwiedzających, np. z praktycznych umiejętności - lutowania oraz szeroko rozumianej wiedzy technicznej. Uczniowie, którzy zdobyli się na odwagę udziału w tych konkursach zdobyli takie nagrody jak pamięci USB, latarki i inne drobne gadżety.

źródło YouTube