Klasa II TNT na wycieczce w fabryce Fiata Auto Poland w Tychach

W dniu 8 kwietnia 2016r. uczniowie klasy IITNT uczestniczyli w wycieczce do fabryki „Fiat Auto Poland” w Tychach. Zakład w Tychach jest największą fabryką Fiata w Europie, a drugą co do wielkości na świecie. Produkuje się tu obecnie trzy modele samochodów: Fiata 500, Forda Ka II, Lancię Ypsilon II. W czasie pobytu w fabryce, uczniowie mieli możliwość zobaczenia poszczególnych etapów produkcji samochodu, począwszy od tłoczenia blachy na karoserię, po gotowy pojazd, który zjeżdżał z taśmy produkcyjnej na zakładowy parking. Zwiedzanie fabryki rozpoczęte zostało projekcją filmu, obrazującego rys historyczny fabryki oraz dane dotyczące obecnej produkcji samochodów. Następnie przewodnicy fabryki oprowadzili nas po spawalni oraz linii montażowej. Mogliśmy zobaczyć, że Fabryka Fiata jest mocno zrobotyzowanym zakładem, gdyż wiele prac wykonywanych jest przez roboty. Niesamowite wrażenie na zwiedzających wywarło 18 potężnych robotów, które w jednym momencie wykonały ogromną ilość zgrzewów. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Częstochowie, którą była szczególnie bliska dla patrona naszej szkoły - św. Jana Pawła II.