Wizyta gimnazjalistów w naszej szkole
W piątek 15 kwietnia gościliśmy uczniów z Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie na warsztatach chemicznych pod tytułem „Lukrowa chemia”. Uczniowie trzecich klas mieli możliwość zbadania i zapoznania się z właściwościami fizycznymi i chemicznymi cukrów. Poznali także proces produkcji cukierków. Sądzimy, że zaproszonym gościom podobało się, bo chętnie uczestniczyli w zajęciach i wychodzili uśmiechami na twarzach. Warsztaty poprowadziły uczennice naszej szkoły (z klasy II b) w składzie: Klaudia Zielińska, Elżbieta Zawisza, Julia Gaik oraz Aleksandra Dworzyńska. Pomagali także pozostali uczniowie tej klasy. Tematyka warsztatów z pewnością przyda się naszym młodszym kolegom na testach, które właśnie zaczynają pisać. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.