Uroczystość pożegnania klas maturalnych
W piątek 29.04.2016 r. odbyła się uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II uczniów rocznika 1997 i Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie uczniów rocznika 1996. Swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość: pani Joanna Guc –zastępca Wójta Gminy Kleszczów, pani Renata Szczekocka, pan Jan Gurazda - Prezes Klubu Sportowego „Omega” Kleszczów, pan Roman Urbański – członek zarządu, pan Marek Kaczmarczyk – wiceprezes Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi, pani Agata Piwowarczyk, pan Michał Mazur – prezez Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, Rada Rodziców: pan Paweł Kaźmierski – Przewodniczący, pan Sylwan Chlebowski z – ca, pani Joanna Jakubowska - skarbnik, pan Jerzy Kurdek – sekretarz oraz rodzice uczniów klas maturalnych.

Pani dyrektor Agnieszka Nagoda – Gębicz podziękowała uczniom za wszystkie lata nauki w naszej szkole, życząc dobrze zdanych matur, udanego startu w dorosłe życie, dalszej edukacji na uczelniach wyższych lub podjęcia pracy zawodowej, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz radości w pogłębianiu wiedzy. „Drodzy maturzyści: Wymagajcie więcej od siebie niż od innych. Niech zawsze towarzyszą Wam słowa: Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielki...”
W tym roku szkolnym świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego z wyróżnieniem otrzymały: Walicka Natalia, Derek Julia, Piekarz Zuzanna, Paradzińska Anna, Kurzydlak Natalia. Wśród naszych maturzystów na wyróżnienie w dziedzinie dydaktycznej i sportowej zasługuje liczna grupa uczniów liceum i technikum, którzy w klasyfikacji końcowej uzyskali średnią 4,00 i powyżej. Uczniowie ci zgodnie z regulaminem otrzymają stypendium Wójta i Rady Gminy Kleszczów. Są to: Jagieła Marta, Dydoń Aleksandra, Leśniak Aleksandra, Roczek Mateusz, Kowalska Klaudia, Botór Dawid, Rozumek Adrianna, Tymińska Klaudia, Michałek Klaudia, Nowak Karolina, Binek Adrian, Kamyszek Kamil, Kostrzewa Weronika, Hajduk Patrycja, Tazbir Anna, Płaszczyński Robert, Kowalska Lidia,Wawrzyniak Wiktoria, Koper Natalia, Stolarska Eliza, Gałkowska Angelika, Mielczarek Magdalena, Moneta Katarzyna, Wiktoria Pingot, Trajdos Aleksandra, Wilk Piotr, Dryja Sylwia, Rabenda Wiktoria, Bujacz Daniel. Uczniowie złożyli wspólnie ślubowanie absolewntów.
Pani dyrektor złożyła najszczersze podziękowania za dobrą radę i współpracę wszystkim rodzicom naszych maturzystów. Atmosfera zrozumienia i wsparcia z Państwa strony, pozwoliła nam prawidłowo funkcjonować, a młodzieży rozwijać cały swój potencjał. Pani dyrektor wyróżniła listami gratulacyjnymi rodziców tych uczniów, którzy w różnych dziedzinach rozsławiali imię szkoły godnie ją reprezentując, za zaangażowanie w życie szkoły, wysokie osiągnięcia w nauce, wzorową i godną naśladowania postawę uczniowską, sukcesy sportowe i kulturę osobistą. Listy gratulacyjne i kwiaty otrzymali: państwo Małgorzata i Zdzisław Dydoń, pani Ilona Śnioch , państwo Anna i Piotr Kurzydlak, pan Mariusz Paradziński, państwo Renata i Jacek Dryja, państwo Elżbieta i Krzysztof Michałek , państwo Gabriela i Dariusz Waliccy, państwo Anita i Roman Wawrzyniak, państwo Aneta i Stanisław Binek, państwo Barbara i Remigiusz Botór.
Wyróżnienia i nagrody za szczególne zaangażowanie w działalność kulturalno – artystyczną szkoły w latach 2012-2016 lub 2013-2016 otrzymali: Harciarek Norbert, Jagieła Marta, Kowalska Klaudia, Kurzydlak Natalia, Leśniak Aleksandra, Derek Julia, Michałek Klaudia, Kowalska Lidia, Majewski Bartosz, Malec Robert, Mozdrzeń Sebastian, Pacholik Patryk, Wilk Piotr. Aktywność i zaangażowanie w życie szkoły: Koper Natalia. Za wzorową frekwencję: Rozumek Adrianna. Najlepszy czytelnik Liceum Angelika Gałkowska, technikum Piotr Wilk. Fundatorami wszystkich nagród książkowych była Rada Rodziców naszej szkoły.
Wyróżnienia i nagrody za szczególne zaangażowanie sportowe i uzyskane znakomite wyniki w latach 2012-2016 lub 2013-2016 otrzymali: Jagieła Marta, Kowalska Klaudia, Kurzydlak Natalia, Piekarz Zuzanna, Ławski Tomasz, Chudy Adam, Grzybowski Damian, Mozdrzeń Sebastian, Kłyszewski Kamil, Ziółkowski Kacper, Chojka Weronika, Dawid Przemysław, Dąbrowski Miłosz, Derek Julia, Dryja Sylwia, Frukacz Dawid, Gałkowska Angelika,Hajduk Patrycja, Kątny Błażej, Kowalska Lidia, Lipertowicz Kacper, Michałek Klaudia, Miller Krzysztof, Nowak Karolina, Polak-Grudzińska Klaudia, Rabenda Wiktoria, Roczek Mateusz, Stobiecki Jacek, Trajdos Aleksandra, Walicka Natalia, Zarzeczny Hubert.
Następnie pan Marek Kaczmarczyk wręczył statuetki dla uczniów będących członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi. Pan Jan Gurazda uhonorował trzech najlepszych sportowców: Chojkę Weronikę, Mateusza Roczka i Kacpra Lipertowicza.
Wspaniałą galę wręczenia kleszczy przygotowali uczniowie klas II liceum i III technikum wraz z wychowawcami.