AKCJA „JEDZ ZDROWO”
W dniu 13.05.2016r w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję „ Jedz zdrowo”. Podczas zajęć wf-u została przeprowadzona rywalizacja w grupach. Uczestnicy zajęć otrzymali jabłka i wysłuchali informacji na temat ich wartości odżywczych. Dowiedzieli się że jabłka zawierają między innymi małą ilość kalorii, obniżają poziom cholesterolu i glukozy, stanowią znakomite źródło witaminy C , beta – karotenu i potasu. Ponadto uczennice z klasy II A i II B przygotowały zdrowy mus jabłkowy, szarlotkę oraz rogaliki z jabłkiem przy współpracy z restauracją Solpark. Uczniowie mogli spróbować wypieków, które bardzo wszystkim smakowały.