Jak to jest z grzecznością w Korei i Gruzji?
– spotkanie w ramach projektu „Od ignoranta do eleganta”
Ci, którzy 12 maja byli obecni na spotkaniu zorganizowanym w ramach IV edycji projektu promującego zasady savoir-vivre'u, wiedzą już, dlaczego w Gruzji wszyscy się całują i dlaczego w Korei trzeba się odwrócić, gdy pije się w obecności starszej od siebie osoby. Tego dnia gościliśmy w szkole pracowników Uniwersytetu Śląskiego z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich – prof. Romualda Cudaka i prof. Małgorzatę Kitę. Wraz z nimi przyjechali studenci pochodzący z Korei i Gruzji. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami savoir-vivre’u obowiązującymi w rodzinnych krajach naszych gości. Tajniki gruzińskiej grzeczności w atrakcyjny sposób przedstawiła Gvantsa Kobakhidze. Z kolei o koreańskich zwyczajach opowiadał Chang Il You.