Klasa II TNT w fabryce Indesit w Radomsku
W dniu 23 maja 2016r. uczniowie klasy II TNT wzięli udział w wycieczce do fabryki Indesit Company w Radomsku. Zakład ten jest częścią Grupy Whirlpool Corporation, największego producenta dużego sprzętu AGD na Świecie. Na początku wizyty uczniowie zostali zapoznani z historią, wartościami oraz statystykami dotyczącymi działalności oddziału. Później wszyscy przeszliśmy krótkie szkolenie BHP po którym mogliśmy dalej zwiedzać fabrykę. Bardzo ciekawym i głównym elementem naszej wizyty był spacer wraz z przewodnikami po dwóch dużych halach produkcyjnych. Mogliśmy zapoznać się z produkcją i montażem pralek i zmywarek obserwując zautomatyzowany proces wytwarzania tych produktów. Młodzi technicy oglądali działanie olbrzymich siłowników hydraulicznych i pneumatycznych o których uczą się na zajęciach z przedmiotów zawodowych. Na końcu obu hal produkcyjnych z linii montażowych zjeżdżały gotowe do sprzedaży produkty, których proces wytwarzania śledziliśmy od etapu surowej blachy. Po około 3 godzinach obserwowania pracy ludzi i maszyn w zakładzie, zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek w strefie relaksu. Nie da się ukryć, że ten punkt naszej wizyty bardzo spodobał się uczniom, którzy po posiłku relaksowali się na bardzo wygodnych pufach lub grze w mini-golfa i w piłkarzyki.