Udział w VII Bełchatowskich Manewrach Grup Przedmedycznych
W sobotę 21 maja 2016 roku odbyła się VII już edycja manewrów ratowniczych, które rokrocznie organizowane są pod hasłem „Pierwsza pomoc na co dzień w domu i na drodze". Manewry miały na celu propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Była to również dobra okazja do zintegrowania osób interesujących się tematyką pierwszej pomocy oraz możliwość skonfrontowania swoich umiejętności związanych z tą dziedziną ratownictwa. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny pod opieką pana Piotra Szczepaniaka w składzie:
Drużyna I: Magda Drećko, Magdalena Grzesiak, Anna Kin, Roksana Freus
Drużyna II: Wiktoria Pikus, Klaudia Zielińska, Iza Bartoszewska, Anna Piwowarczyk, Kamila Frach
Uczniowie brali udział w wykładach na temat posługiwania się radiem krótkofalowym , a także próbowali swych sił we wcześniej przygotowanych pozoracjach i różnego typu realistycznych scenkach sytuacyjnych. Dla młodzieży była to dobra lekcja, która pokazała, że właśnie od pierwszej pomocy, jakiej powinniśmy udzielić poszkodowanemu, zależy ludzkie zdrowie i życie. Powinniśmy zatem być świadomi, że znajomość tych zasad jest niezbędna.