II Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „ Pierwsza Pomocy”
dla klas ratowniczo-medycznych
Podczas turnieju uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawdzali swoje umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje aż 68 szkół z całej Polski. Pobity został tym samym ubiegłoroczny frekwencyjny rekord, kiedy to w Turnieju wzięło udział 67 reprezentacji.(40 ponadgimnazjalnych) Czteroosobowe drużyny zostały podzielone na dwie kategorie: gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Rywalizacja odbywała się w części teoretycznej (test pisemny) oraz praktycznej, podczas której Komisja Konkursowa sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia. W przerwie odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy. Wśród szkół ponadgimnazjalnych nasza reprezentacja szkoły zajęła II miejsce w składzie: Magda Drećko, Anna Piwowarczyk, Magdalena Grzesiak, Wiktoria Pikus. Główną nagrodą dla wszystkich drużyn z podium jest dwudniowy kurs pierwszej pomocy, który odbędzie się w Sokolcu. Jednym z prelegentów będzie prof. Juliusz Jakubaszko – Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej, a jednocześnie patron merytoryczny Turnieju. Uczestnicy wygrali także profesjonalną apteczkę, literaturę fachową. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej.

Wśród współorganizatorów znaleźli się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, Pogotowie Ratunkowe w Kłodzku i Świdnicy, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie oraz Centrum Turystyczno – Sportowe w Nowej Rudzie, na którego terenie 23 maja odbył się XIV Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.

Link do filmiku z pokazu ratowniczo-gaśniczego zachęcamy do oglądania TUTAJ