II KONFERENCJA METODYCZNA dla nauczycieli języków obcych
30 maja 2016r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie miał okazję gościć u siebie 28 nauczycieli języka angielskiego oraz 18 nauczycieli języka niemieckiego, którzy pojawili się celem wzięcia udział w drugiej już konferencji metodycznej skierowanej do nauczycieli wszystkich szczebli, którą szkoła organizuje wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim.
Konferencja była drugą z cyklu "Ku efektywniejszemu nauczaniu - najnowsze trendy w dydaktyce języków obcych", a tematycznie oscylowała wokół nauczania polisensorycznego. Na początek uczestnicy konferencji wysłuchali wykładu "Specyficzne trudności w uczeniu się oraz sposoby radzenia sobie z nimi", który wygłosiła dr Anna Pałczyńska, a po krótkiej przerwie kawowej udali się na warsztaty w dwóch sekcjach językowych: niemieckiej "Muzyka na lekcji języka niemieckiego" prowadzonej przez Adama Grodka oraz angielskiej "Jak nauczać języka angielskiego uczniów z dysleksją" prowadzonej przez Annę Pałczyńską przy wsparciu dr Patrycji Ostrogskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali potwierdzenia udziału w konferencji WODN z Piotrkowa Trybunalskiego.
Pragniemy serdecznie podziękować  pani Agnieszce Nagodzie-Gębicz Dyrektor ZSP w Kleszczowie  oraz Dyrektorowi WODN-u panu Dariuszowi Magaczowi za organizację konferencji oraz pani pedagog Beacie Wysmułek za pomoc w organizacji na terenie szkoły.