Wycieczka „Śladami Jana Pawła II”
Dnia 1 czerwca bieżącego roku uczniowie klas I naszej szkoły uczestniczyli, jak co roku, w tradycyjnej i programowej wycieczce „Śladami Jana Pawła II”, Patrona Szkoły. Odwiedziliśmy kilka miejsc ściśle związanych z życiem i działalnością Papieża Polaka. Rozpoczęliśmy od wizyty w Wadowicach, miejscu urodzin i pierwszych lat życia patrona. Zwiedzaliśmy muzeum Dom Jana Karola Wojtyły. Przewodnicy oprowadzający nas po muzeum przypomnieli najważniejsze informacje i daty związane z papieżem. Przyglądaliśmy się pozostałym pamiątkom po naszym patronie zarówno z dzieciństwa jak i z życia późniejszego. Następnie odwiedziliśmy wadowicki kościół, w którym Karol Wojtyła został ochrzczony.Po opuszczeniu Wadowic nasze kroki skierowaliśmy do Krakowa-Łagiewnik. W Roku Miłosierdzia zwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które zostało konsekrowane przez św. Jana Pawła II w 2002 roku. Odwiedziliśmy grób św. Siostry Faustyny, która w Kościele Katolickim nazywana jest Apostołką Miłosierdzia, a napisany przez nią Dzienniczek został w ostatnich latach jedną z podstawowych i najważniejszych lektur duchowych. Następnie udaliśmy się do Centrum św. Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy wycieczki ujęci byli pięknem tego miejsca. Byliśmy przy relikwiach św. Papieża i widzieliśmy białą sutannę, którą Jan Paweł II miał na sobie w dniu zamachu w Rzymie 13 maja 1981 roku. Oprócz doznań duchowych we wspomnianym centrum mogliśmy także delektować się estetyka mozajek układanych na ścianach ulokowanego tam górnego kościoła.Na koniec pojechaliśmy na Stare Miasto, pod tzw. „okno papieskie”, aby zaczerpnąć klimatu życia i misji św. Patrona. W wycieczce szkolnej uczestniczyło 85 uczniów klas I wraz z 8 opiekunami.