Nasza szkoła i pani dyrektor nagrodzeni – innowacyjność w województwie łódzkim
14 czerwca 2016 roku w Muzeum Miasta Łodzi odbyła się uroczysta XXX gala Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji. Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia jest Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Patronaty honorowe: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski, Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE), Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Centrów Kształcenia Praktycznego (SDiNCKP). Podczas gali wręczone zostały utalentowanym uczniom, nauczycielom innowatorom, innowacyjnym organizacjom, przedstawicielom kreatywnych pracodawców, środowisk naukowych, społecznych, tytuły i certyfikaty w kategoriach: „Mistrz Pedagogii”, „Ambasador Innowacyjnych Idei i Praktyk Pedagogicznych”, „Talent Uczniowski”, „Mój Mistrz”, „Kreator Innowacji”, „Kreator Kompetencji Społecznych”, „Kreator Kompetencji Zawodowych”, „Partner Przyjazny Edukacji”, „Lider w Edukacji”, „Lider Szkolnego Doradztwa Zawodowego”, „Organizacja Innowacyjna”, „Organizator Procesów Innowacyjnych”, „Nauczyciel Innowator”, „Promotor Rozwoju Edukacji”, „Multiinnowator”. Cele przedsięwzięcia to: upowszechnienie na forum łódzkim i regionalnym osiągnięć innowacyjnych firm, instytucji, pracodawców, liderów edukacji, szkół, twórczych nauczycieli, uczniów; rozbudzenie zainteresowania problematyką kształcenia dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym edukacją zawodową; pokazanie potencjału rozwojowego, w tym intelektualnego środowiska oświatowego, a także sposobów radzenia sobie z jego problemami i wyzwaniami. XXX Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji to jedna z najważniejszych uroczystości omawiających innowacje wytworzone w szkołach, uczelniach, instytucjach wspomagających procesy edukacyjne i firmach współpracujących z edukacją.
Z dumą informujemy, że pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz za swoją pracę, kreatywność i rozwój szkoły uzyskała prestiżowy tytuł i certyfikat "Ambasadora Innowacyjnych Idei i Praktyk Pedagogicznych". Nasza szkoła ZSP – Liceum i Technikum za swoje liczne osiągnięcia, działalność na forum ogólnopolskim otrzymała tytuł i certyfikat "Promotora Rozwoju Edukacji". Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za wspólny wkład w rozwój naszej szkoły.
W gali uczestniczyła pani dyrektor szkoły oraz wiceprezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów pani Beata Michalczyk.