Uczniowie technikum na podium w I Międzypowiatowym Turnieju Matematycznym
W dniu 31.05.2016 roku uczniowie klas pierwszych i drugich liceum i technikum uczestniczyli w I Międzypowiatowym Turnieju Matematycznym, którego organizatorem była Otwarta Pracownia Rozwijania Uzdolnień "Asymptota" oraz nauczyciele matematyki w Zespole Szkół w Pajęcznie.
Celem konkursu było pobudzanie i rozwijanie zainteresowań, zdolności matematycznych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie rozwiązywali zadania na trzech poziomach edukacyjnych:
POZIOM 1: klasy pierwsze liceum (poziom podstawowy i rozszerzony), klasy pierwsze technikum (poziom podstawowy i rozszerzony), klasy drugie technikum (poziom podstawowy).
POZIOM 2: klasy drugie liceum (poziom podstawowy) , klasy drugie technikum (poziom rozszerzony), klasy trzecie technikum (poziom podstawowy).
POZIOM 3: klasy drugie liceum (poziom rozszerzony), klasy trzecie technikum (poziom rozszerzony).
Najlepsze wyniki na poziomie 2 uzyskali uczniowie klasy II technikum :
Mateusz Kotyla – II miejsce i Jakub Rogoziński – III miejsce. Gratulujemy.
Serdecznie dziękujemy organizatorom turnieju za poczęstunek, życzliwe i miłe przyjęcie.