Uczestniczymy w akcji bezpieczne wakacje.pl
W ramach akcji bezpieczne wakacje.pl w dniu 20 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych i drugich z przedstawicielem policji - aspirantem sztabowym p. Jarosławem Popławskim, kierownikiem posterunku Policji w Kleszczowie na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wakacji. Celem zajęć było przygotowanie młodzieży do podejmowania bezpiecznych i racjonalnych zachowań w czasie letniego wypoczynku oraz wzmocnienie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem. Podczas trwania zajęć uczniowie zostali zapoznani z podstawami bezpiecznych zachowań na drodze, nad wodą, czy w górach, sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia oraz ukierunkowani na postawę prospołeczną a także wzbudzenie zaufania do przedstawicieli służb bezpieczeństwa w tym Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.