Spotkanie profilaktyczne dla uczniów
W dniu 13 listopada 2014 roku odbyło się w naszej szkole pierwsze z cyklu spotkań profilaktycznych. Uczestnikami byli uczniowie klas IA i IB. Zajęcia prowadziła p. doktor ginekolog Anna Laskowska, długoletni koordynator wojewódzki Populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Tematem spotkania było m.in. stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywoływanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi oraz zachęcanie do odpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższego otoczenia. Problem raka szyjki macicy nie może być kwestią wstydliwą i unikaną – stwierdziła pani doktor, a świadomość istnienia zagrożenia zakażeniem HPV i jego konsekwencji powinna być częścią rozmów wychowawczych, przygotowujących młodych ludzi do dorosłego i odpowiedzialnego życia.

ULOTKA